Jaké koncerty mě v loňském roce nejvíce nadchli?

Jelikož patřím mezi milovníky hudby, je více než jasné, že ji poslouchám nejenom v autě, doma, nebo kdekoliv jinde. Na hudbu také velmi rád chodím na koncerty. A to již dlouhé roky. Během každého zvládnu objet i několik desítek nejenom klubových, ale i větších akcí. Podívejte se spolu se mnou na to, co považuji za nejlepší události roku 2015.

Absolutní vítěz? Zpěvačka Zaz

Začnu něčím, co sice nepatří mezi nejznámější hudební události, ale ve mně to zanechalo skutečně nesmazatelný dojem. Mám na mysli koncert zpěvačky Zaz, který se uskutečnil v Ostravě. Nejenom unikátní hlasový projev, ale také dokonalé texty, skvěle zvládnutá hudba a neopakovatelná atmosféra. Pokud jsem na něco velmi dlouho vzpomínal, potom si buďte jisti, že to byl právě tento konkrétní koncert.zpěvačka ZAZ

Hned na druhé místo musím umístit zpěváka, kterým je Ed Sheeran. Drobným zklamáním pro mě sice bylo, že hrál bez svého doprovodného hudebníka, svou kytaru ovládal dokonale. I když romantických písní bylo na můj vkus více než dost, rozhodně se to na celkovém zážitku nijak výrazně nepodepsalo.

Kdo mě dále zaujal?

Mám rád legendy a v podstatě nevynechám příležitost na některé takové zajít. Když jsem se dozvěděl, že v Čechách budou hrát legendy jižanského roku Lynyrd Skynyrd, bylo v tomto směru rozhodnuto o tom, že je musím vidět. Proto jsem se vypravil do Plzně, kde jsem si jejich koncert doslova užil. Rozhodně se však nejednalo o zašlou slávu postavenou na několika notoricky známých písních. Zazněla i celá řada nových hitů, které zbylí členové kapely s novými hudebníky dokonale odehráli.

Na stejnou příčku z hlediska zajímavého a unikátního zážitku dle mého patří také Robert Plant. I ten je v podstatě rockovou legendou a i ten ukázal, že nepatří do starého železa. Je vidět, že i se svou zcela novou kapelou s názvem The Sensational Space Shifters to umí dokonale rozjet. I když Led Zeppelin to zkrátka nejsou a logicky také nikdy nebudou, nesmím zapomínat na to, že když se od tohoto pohledu do minulosti dokonale oprostím, rozhodně nebudu z celkové hudební produkce zklamán. Právě naopak. I proto i tento zpěvák patří do mého žebříčku nejlepších koncertů u nás!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.