Kam za hudbou letošní léto?

colours of ostrava

Zatímco v zimě dominuje především klubová scéna, popřípadě hraní ve velkých halách, v létě je situace zcela jiná. V tomto období logicky platí, že máte jedinečnou možnost navštívit nejenom open air koncerty, ale také festivaly. Pokud vás zajímá, jaké pro letošní léto budou ty nejzajímavější, podívejte se na to společně se mnou. Zaměřím se na trojici těch nejznámějších, které rozhodně nezklamou ano vás.

Rock for People dominuje

Jeden z největších a také nejznámějších festivalů u nás, kam se pravidelně sjíždí nejenom obyvatelé České republiky, ale také zahraniční návštěvnost. A není se čemu divit, jelikož jména spojená s festivalem jsou téměř vždy věhlasná. A jinak tomu nebude ani letos, kdy se na královéhradeckém letišti představí kapely jako Massive Attack, nebo také The Offspring. V obou případech se jedná o skutečně dokonalé světové legendy. Pokud k tomu přidáme také fakt spojený s tím, že celý festivalový pobyt nabídne další stovky kapel, rozhodně nebudete zklamáni.

Colours of Ostrava nahlédne do historie

Tento festival byl vždy něčím zvláštní a jedinečný. Proto na něho tak rád jezdím. Mám-li být konkrétnější ohledně současného ročníku, potom musím říci, že nadchne především legendárními hudebníky, kteří jsou známí z historie. Pokud mám být konkrétní a zmínit několik daných jmen, může se jednat třeba o legendu Underworld, která byla známá na poli taneční hudby. Nezklame ale ani uskupení s názvem Thuevery Corporation, které je zase legendou stylu, který je nazýván downtempo. Je vám to málo? Pokud ano, můžete se těšit na zhruba další stovku vystupujících, kteří budou rozhodně stát za to. Tím si buďte jisti.

Trutnoff mě zklamal

Drobným zklamáním letošní hudební sezony je festival Trutnoff. Že to s ním jde již několik posledních let od desíti k pěti, tím se rozhodně netajím. Pokud se podívám také na letošní ročník, musím zcela jasně říci, že mi zde jakýkoliv velmi významný headliner, za kterého bych měl dát necelých 1 500 korun českých, zkrátka chybí. I když má tento festival tradici a jedinečný přístup, poslední roky pod vedením pana Věcheta ukazují, že už nemá s kým bojovat a tak si pod sebou postupně podřezává svou větev.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.