Kolik stojí koncert hvězdy?

Mnozí z vás se stejně jako já jistě velmi často pozastavují nad tím, že jsou lístky na koncerty velkých hvězd tak drahé. Důvodem není ani tak hamižnost pořadatelů, jelikož jak se mi podařilo zjistit, někteří hudebníci rozhodně nehrají nijak levně. Právě naopak. A když k tomu ještě připočítám náklady spojené s nutnou realizací, jsou sumy skutečně vysoké. Podívejte se proto spolu se mnou na to, kolik si berou hudebníci, kteří se tím ani netají.

100 000 dolarů a více

Začneme v astronomických částkách, které přesahují hodnotu 100 000 amerických dolarů. A to už jen poměrně zajímavá suma, kterou však můžeme ještě několikanásobně navýšit. Třeba taková zpěvačka Adele vám zahraje za 750 tisíc. Stále to ještě není tak astronomická suma, jelikož takový Bruce Springsteen nejde pod milion. Ano, stále se ještě držím v dolarech. Nijak levný ale není ani Justin Bieber nebo Justin Timberlake. U obou platí, že ani tito zpěváci pod jeden milion dolarů za jeden koncert rozhodně nejdou. Na polovinu vás může vyjít třeba kapela Green Day a lehce přes tuto sumu jde Lady Gaga, jejíž sláva však dle mého názoru postupně upadá.

Jak jsou na tom levnější kapely?

Výše jsem uvedl v podestě současnou, ale i minulou špičku koncertních pódií. Pokud se podívám na koncerty méně nákladné, které stojí nad 50 000 dolarů, je třeba říci, že zde se už nejedná o tak věhlasně známá jména. Přesto mají mnoho fanoušků, což je důkaz kapel, jako Creedence Clearwater, Death Cab for Cutie, nebo také kapel Dropkick Murphys. Pokud se podívám New několik zpěváků, tak vcelku levně zahraje třeba James Blunt, kterému může stačit zhruba 80 000 amerických dolarů.

greenday

Samozřejmostí je, že mnoho zahraničních interpretů zahraje i za ceny, které jsou do hranice 10 000 amerických dolarů. V přepočtu se však už nejedná o žádné významné hvězdy ale mnohdy jenom kvalitní kapely konkrétního státu. V tomto případě mi přijde logičtější danou sumu investovat do známější tuzemské kapely, u které je jistota, že případná návratnost skutečně bude a nebudeme se muset obávat neúspěšného pořadatelství bez lidí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.